Nawigacja

 • PIKNIK ROLNICZO EKOLOGICZNY W KOTOWIE

  16 kwietnia w szkole w Kotowie odbył się Piknik rolniczo –ekologiczny. Przyjazna atmosfera i dobry humor dopisywały wszystkim uczestnikom. Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji i konkursów. Wśród nich znalazły się zajęcia domowego upcyclingu, wiosenny pokaz prac polowych, zawieszanie budek lęgowych, leśny bieg na orientację. Najmłodsi goście mogli brać udział w konkursach przeznaczonych specjalnie dla nich: konkurs ,,Co z tego wyrośnie?”, konkurs na najciekawszy kartonowy pojazd, konkurs malowania twarzy w fantazyjne wzory i postaci z bajek. Dzieci mogły również własnoręcznie upiększać teren wokół szkoły, sadząc kwiaty w skrzyniach. Każdy chętny mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z pikniku w foto-budce. Radość była ogromna.

  Ważnym momentem było sadzenie pamiątkowej lipy, której nadano nazwę ,,Kotowianka”.

  Aby nie brakowało sił do dalszej zabawy, goście mogli skorzystać z przekąsek serwowanych przy wiejskim stole. Atrakcji było co niemiara, pogoda tego dnia była wprost wymarzona na piknik pod chmurką. Imprezę zakończył pokaz zumby w wykonaniu Marita Zumba Team.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tę imprezę i aktywnie zaangażowali się w przygotowania tego dnia. Szczególne podziękowania składamy sponsorom: Nadleśnictwu Grodzisk, Firmie Jarpol, Kołu Łowieckiemu nr 18 ,,Drop'' w Poznaniu, Zakładowi Przemysłu Mięsnego Jan Kociemba, Michał Kociemba, przedsiębiorstwu ,,Alf" Zbigniew Klorek, firmie PPTUH MA-TRANS Dariusz Stachecki, Komendzie Powiatowej Policji Grodzisk Wielkopolski, firmie Roj Collection Grodzisk oraz Państwu Przemysławowi i Bernadecie Żelazo z Granowa.

  Przypominamy wszystkim zainteresowanym o nadchodzących ,,DRZWIACH OTWARTYCH'' 27 KWIETNIA 2016 O GODZ. 16.00 W BUDYNKU SZKOŁY W GRODZISKU oraz 28 KWIETNIA 2016 O GODZ. 11.00 W BUDYNKU SZKOŁY W KOTOWIE.

   

  Zdjęcia z imprezy dostępne są w albumie oraz pod tym linkiem - zdjęcia.

 • Piknik Rolniczo - Ekologiczny

 • Dzień Współpracy

  W poniedziałek 25 lutego 2016 roku, został zorganizowany po raz pierwszy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu “Dzień Współpracy”, w którym uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne z całej Wielkopolski. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 71 uczniów, każdy z nich uczestniczył w ciekawych wykładach i warsztatach np.: Nieoceniony kapitał ludzki, Świat – głód i niedożywienie czy nadkonsumpcja?, Jak wspomagać uczenie się, film Podróż pociągiem do Moskwy, Islam ... oraz mieli okazję spotkać się z przedstawicielami kół naukowych. Panowała miła i przyjazna atmosfera, uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci książek. Dla każdego uczestnika przygotowano w stołówce uczelni pyszny obiad.

   

  Dodatkowe wzmianki dotyczące “Dnia Współpracy” można znaleźć na stronie uczelni:

  http://student.puls.edu.pl/?q=content/dzie%C5%84-wsp%C3%B3%C5%82pracy-na-wydziale-ekonomiczno-spo%C5%82ecznym-15-lutego-2016-r,

  a informacje dotyczące kierunków studiów  i rekrutacji studentów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu znajdziesz pod adresem: http://rekrutacja.puls.edu.pl/

   

 • Gimnazjalisto!

   

  Zobacz co ma do zaoferowania nasza „Różowa” i dlaczego to właśnie naszą Szkołę chciałbyś wybrać:

   

  Technikum (4 lata nauki, wykształcenie średnie zawodowe, tytuł technika, matura)

  Oddziały w Grodzisku:

  • technik elektryk (NOWOŚĆ!)

  • technik przemysłu mody (NOWOŚĆ!)

  • technik mechatronik w klasie mundurowej (NOWOŚĆ!)

  • technik logistyk w klasie mundurowej (NOWOŚĆ!)

  • technik budownictwa

  • technik cyfrowych procesów graficznych

  • technik ekonomista

  • technik informatyk

  • technik logistyk

  • technik mechanik z innowacją odnawialne źródła energii

  • technik mechatronik z innowacją odnawialne źródła energii

  • technik organizacji reklamy

  • technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją dietetyka

  Oddziały w Kotowie:

  • technik architektury krajobrazu

  • technik hotelarstwa

  • technik rolnik z innowacją rolnik XXI wieku

  • technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją dietetyka

    

  Klasa mundurowa    prezentacja.pdf  ulotka.pdf

   

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa (3 lata nauki, wykształcenie zawodowe, egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie lub egzamin czeladniczy) 

  Blacharz samochodowy, cieśla, cukiernik, dekarz, elektromechanik, elektryk, fryzjer, elektromechanik pojazdów samochodowych, krawiec, kucharz, lakiernik, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, piekarz, rolnik, sprzedawca, stolarz, ślusarz, tapicer, wędliniarz i inne.

   

  Dlaczego my?

  • zagraniczne praktyki zawodowe m.in. w Niemczech i Hiszpanii,

  • zajęcia praktyczne w wyspecjalizowanych ośrodkach szkoleniowych,

  • wysoka zdawalność egzaminów zewnętrznych,

  • dobrze wyposażone pracownie zawodowe,

  • bezpłatne kursy nauki jazdy dla mechanika pojazdów samochodowych,

  • wykształcona i doświadczona kadra nauczycieli i egzaminatorów,

  • możliwość rozwijania własnych pasji, talentów i zainteresowań,

  • pomoc doradcy zawodowego, kierownika szkolenia praktycznego, rzecznika praw ucznia, pedagoga,

  • Szkolne Biuro „Praca dla Absolwenta” pomagające absolwentom w znalezieniu pracy po szkole,

  • dobre połączenia komunikacyjne,

  • bogata baza sportowa i liczne sukcesy sportowe (8 miejsce na 235 szkół w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej),

  • skomputeryzowana biblioteka,

  • atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne – telewizja szkolna, grupa filmowa – I miejsce w międzynarodowym konkursie filmowym Fundacji Centropa.

  •  

  Chcesz wiedzieć więcej - zapraszamy na „Otwarte Drzwi” 27 kwietnia 2016r. o godzinie 16.00 do Grodziska
  oraz 28 kwietnia 2016r. o godzinie 11.00 do Kotowa.

   

  Potrzebne dokumenty:

  Regulamin_Rekrutacji_2016_2017.pdf

  Karta_zgloszenia_do_Technikum_2016.pdf

  Karta_zgloszenia_do_ZSZ_2016.pdf

  Wazne_terminy_dotyczace_rekrutacji_na_rok_szkolny_2016_2017.pdf

 • Zapraszamy na bezpłatne kursy kwalifikacyjne dla dorosłych!

  Zapraszamy na bezpłatne kursy kwalifikacyjne dla dorosłych!

  Przyjmujemy zapisy na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe przygotowujące do zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje:

  R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej (trzy semestry)

  R.16. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (jeden semestr – 202 godziny)

  Pierwsze zajęcia nowej edycji kursów planowane są na początek lutego 2016r. Zajęcia będą odbywać się w systemie zaocznym: sobota – niedziela co dwa tygodnie.

  Zapisy do 15 stycznia 2016 r.

  Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.zsp-grodzisk.net lub zspkotowo.edupage.org

  Kontakt: (61) 44 72 027 lub (61) 44 45 401

 • DRZWI OTWARTE - 30.04.2015r.

  Dnia 30 kwietnia 2015r na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie odbyły się Drzwi Otwarte

  Szkołę odwiedzili uczniowie z okolicznych gimnazjów : Strykowa,Granowa, Ptaszkowa. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/2016 Kierunkami :technik rolnik,technik hotelarstwa,technik architektury krajobrazu ,technik usług gastronomicznych,technik mechatronik Drzwi otwarte były okazją do spotkania z nauczycielami, uczącymi poszczególnych przedmiotów,do zapoznania się z budynkiem ,salami lekcyjnymi oraz uczniami ,którzy już uczęszczają do szkoły w Kotowie. Spotkanie zostało oficjalnie otwarte przez panią dyrektor Annę Matysiak, która powitała wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie z technikum rolniczego wykonali uroczysty przejazd ciągnikami wokół pałacu. W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele i uczniowie. Przygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji i konkursów W tym m.in. konkurs wiedzy rolniczej ,warsztaty układania kompozycji kwiatowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz maszyn rolniczych pracujących w polu oraz precyzyjna jazda ciągnikiem. Jak co roku odbył się bieg na europejską orientację. W konkursie wzięło udział 10 zespołów z okolicznych gimnazjów. Na terenie szkoły zostały ukryte zestawy pytań, które należało odnalezć ,odpowiedzieć na pytania ,a następnie zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Gimnazjaliści mieli również okazję wziąć udział w warsztatach pieczenia serowych bułeczek oraz smażenia sera z prawdziwego mleka krowiego. Wypieki okazały się bardzo smaczne. Dużym powodzeniem cieszył się pokaz i warsztaty ,,Swiat Mikroba"zorganizowany przez panią mgr inż Donatę Kosicką z Katedry Mikrobiologii Ogólnej i Środowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczniowie zapoznali się z nowymi technikami mikroskopowania oraz prezentacją różnych gatunków bakterii i grzybów. W ramach współpracy ze szkołą przedstawiciel Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt pan Tomasz Grzelczyk zaprezentował nowe techniki w rozrodzie świń oraz wykorzystanie w praktyce ciekłego azotu . Niezwykły pokaz odbył się przed budynkiem szkoły .Uczniowie mogli zaobserwować jakie zmiany w strukturze i wyglądzie zachodzą w przedmiotach zamaczanych w azocie. Doświadczenia wzbudziły niemały podziw i zaciekawienie wśród uczestników.

  Uczniowie mieli również możliwość rozmowy z panią mgr Magdą Ambrozik ,która pełni funkcję Szkolnego Doradcy Zawodowego oraz panem Mirosławem Kromą koordynatorem Pracy dla Absolwenta . Podczas rozmów uczniowie mogli zasięgnąć szereg informacji ,potrzebnych np. przy wyborze szkoły . Zgodnie z dewizą,, coś dla ciała i dla ducha’’

  Na przybyłych gości czekał ‘’wiejski stół” ze smacznym poczęstunkiem .

  Warto wspomnieć ,że dużym zainteresowaniem cieszyły się również popołudniowe Drzwi Otwarte, na które przybyli uczniowie zainteresowani konkretnymi kierunkami realizowanymi na terenie pałacu w Kotowie.

  Tegoroczne Drzwi Otwarte były okazją do pokazania ,panującego w szkole specyficznego klimatu kameralności i wzajemnej życzliwości .Mamy nadzieję ,że w nowym roku szkolnym spotkamy się z wieloma gimnazjalistami , którzy uczestniczyli w spotkaniu .

  Zatem Do zobaczenia we wrześniu

  PS. Dziękujemy wszystkim ,którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy .

  W tym Ogrodnictwu B.G. Chełmińscy z Grodzisk Wlkp, za wypożyczenie pięknych kompozycji kwiatowych ,które uświetniły Drzwi Otwarte

 • KONKURS O PASZPORT DO ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM


   

  25 marca , jak co roku, odbył się konkurs dla gimnazjalistów Paszport do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród gimnazjalistów, tym razem nie było inaczej. W tegorocznej edycji udział wzięło 120 uczniów z gimnazjów powiatu grodziskiego. Paszport, który gwarantuje miejsce w wybranej przez ucznia klasie ZSP poza rekrutacją, można było zdobyć, uczestnicząc w warsztatach, a następnie wykonując zadania konkursowe. W tym roku uczniowie gimnazjów mogli wybierać spośród warsztatów: humanistycznych, języka angielskiego, przyrodniczych, matematycznych, mechaniczno-mechatronicznych, hotelarsko-rolniczych, informatycznych oraz po raz pierwszy wychowania fizycznego. Warsztaty i konkursy dla uczniów przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a mały poczęstunek dla uczniów i opiekunów, uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych z oddziału ZSP w Kotowie oraz panie z biblioteki szkolnej.

  Uroczyste wręczenie Paszportów odbędzie się 29. Kwietnia 2015r. na Drzwiach Otwartych do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych i serdecznie zapraszamy kolejną edycję Paszportu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. w przyszłym roku.

 • "Gimnazjalisto pamiętaj!

  Jeżeli chcesz przyjść do naszej szkoły - przynieś dokumenty w dniach od 11 maja do 2 czerwca 2015r.

  Sekretariat uczniowski znajduje się w pokoju nr 122. na pierwszym piętrze głównego budynku szkoły w Grodzisku Wlkp.

   

  Niezbędne dokumenty rekrutacyjne:

  • REGULAMIN (pobierz)
  • KARTA ZGŁOSZENIOWA do Zasadniczej Szkoły Zawodowej (pobierz)
  • KARTA ZGŁOSZENIOWA do Technikum (pobierz)

   

 • Festiwal zawodów

 • IV Bieg WOŚP Grodzisk Wlkp. - Ptaszkowo

   
   
   

   

  Tradycją naszej Szkoły jest uczestnictwo w Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy i w tym roku na czwartą jego edycję na trasie Grodzisk - Ptaszkowo i z powrotem.
  To bieg rekreacyjny - na pewno dasz radę! Zapisz się już dziś! 
  Więcej informacji o biegu na stronie Grodziskiego Klubu Biegacza.
 • "Uwaga Absolwenci Szkoły w Kotowie!

   
  Jeżeli ukończyłeś Szkołę w 2013 roku lub wcześniej, a chciałbyś przystąpić do egzaminu maturalnego lub zawodowego musisz złożyć deklarację do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu:
  • deklarację maturalną do dnia 31 grudnia 2014r.  Absolwent składa deklarację wraz z oryginałem lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kserokopią świadectwa ukończenia szkoły. Zdający zostanie skierowany na egzamin do wskazanej przez  dyrektora OKE szkoły. W kolejnych sesjach egzaminacyjnych absolwent skierowany do danej szkoły zgłasza się bezpośrednio do jej dyrektora w celu ponownego złożenia deklaracji.
  • deklarację na egzamin zawodowy do dnia 20 grudnia 2014 r. Absolwent składa deklarację wraz ze świadectwem ukończenia szkoły. OKE wykonuje i poświadcza kopię świadectwa, która pozostaje w OKE."
 • Tour Salon 2014

  24 października uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa gościli na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania organizacji turystycznych oraz doborem i sposobem wykorzystywania narzędzi marketingowych w hotelarstwie. Dodatkową atrakcją była możliwość zapoznania się z ofertą turystyczną wielu miast i regionów, zarówno polskich jak i zagranicznych oraz z konkretnymi produktami oferowanymi przez biura podróży. 

 • WSB otwiera drzwi

   

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. im. E. Kwiatkowskiego otrzymał zaproszenie od Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na warsztaty, które odbyły się 29 września br., dla młodzieży uczącej się na kierunku technik hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych.

  Wykład Apetyt na klienta – czyli w jaki sposób wykorzystać kategorię i infrastrukturę hotelu by przyciągnąć turystów cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Szkoły.

  Warsztaty były prowadzone przez jednego z wykładowców Pana Michała Preisler’a, który potrafił doskonale zainteresować młodzież tematyką zajęć oraz nawiązać z nią dobry kontakt. „Słuchacze” dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy związanych z funkcjonowaniem hotelu i wykorzystali je na lekcjach odbywających się już w szkole.

  Nauczyciel przedmiotów zawodowych był mile zaskoczony, że uczniowie zapamiętali usłyszane informacje i potrafili wykorzystać je na zajęciach w szkole.

  Ponadto młodzież miała okazję zapoznać się z organizacją hoteli i poznać niemalże od kuchni zasady funkcjonowania tych obiektów. Spośród wielu wybrano Hotel Andersia przy Placu Andersa 3 oraz na wskroś nowoczesny PURO mieszczący się przy ulicy Stawnej w Poznaniu. Uczniowie byli zachwyceni możliwością zaznajomienia się z hotelem od środka.

  W drodze powrotnej padło wiele razy pytanie czy można by jeszcze raz zorganizować podobny wyjazd, ale na dłuższy okres czasu.

  Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi i współpraca Szkoły z WSB w Poznaniu przyniesie korzyści uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp..

  Podziękowania należą się przede wszystkim Pani Beacie Strabel - koordynatorowi ds. Współpracy ze Szkołami Ponadgimnazjalnymi, która czuwała nad całością projektu i mile przyjęła uczniów technikum hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych.

  Agnieszka Nowakowska


   

   

  We wrześniu tego roku rozpoczęliśmy naukę w klasie hotelarskiej i mieliśmy możliwość zobaczenia jak w przyszłości może wyglądać nasza praca, gdyż zwiedzaliśmy poznańskie hotele Andersie i Puro. W pierwszym podobała nam się przestrzeń holu recepcji, wnętrza pokoi oraz możliwość wynajęcia sali na prywatne spotkanie. Hotel oferuje również dużo form wypoczynku: spa, basen, saunę czy solarium. Puro choć jest nowoczesnym hotelem nie przypadł nam do gustu, ponieważ jest w nim za mało miejsca. Jedynym atutem tego hotelu jest skomputeryzowany system obsługi gości.

  Wszystko zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Choć dopiero zaczynamy naukę na tym kierunku mamy nadzieję, że będzie on tak samo ciekawy jak wykłady na powyższej uczelni.

  KL. I

   

  Warsztaty, które zorganizowała Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu okazały się doskonałym materiałem do dalszego omawiania na zajęciach praktycznych w naszej szkole. Apetyt na klienta, czyli jak przyciągnąć go do danego hotelu stanowi punkt wyjścia na kolejne spotkanie i pogłębianie tego zagadnienia.

  W czasie zajęć z wykładowcą nie dopadła nas nawet na chwilę nuda, z wielką ciekawością słuchaliśmy jego słów chcąc jak najwięcej zapamiętać.

  Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu, gdyż mogliśmy zasiąść w ławach studenckich, dzięki czemu też poczuć się jak przyszli studenci – może WSB????? Ale jednocześnie uchylono nam pewnych tajemnic funkcjonowania hoteli Andersi i Puro. W Andersi urzekła nas przestrzeń, która w porównaniu z drugim hotelem była olbrzymia. Nie ukrywamy, że bardziej interesująco było w Puro, gdyż mieliśmy możliwość obsługi elektronicznej - samodzielniej rejestracji klienta.

  Chcielibyśmy podziękować ORGANIZATOROM za udany wyjazd i mamy nadzieje, że będzie nam dane wyjechać na kolejną tak miłą wycieczkę.

  Kl. IV W

   

  Obecnie jesteśmy uczniami II klasy technikum hotelarskiego w Kotowie. Odbyliśmy ciekawą, ale krótką wizytę w hotelach poznańskich Andersia i Puro. Czas jaki w nich mogliśmy spędzić był bardzo zminimalizowany dlatego nie podobała nam się ta sytuacja. W Puro zobaczyliśmy tylko jeden pokój, natomiast klasy starsze miały możliwość zwiedzenia apartamentu prezydenckiego, mamy nadzieję, że kiedyś będzie nam dane ujrzeć ten pokój. Pomysłowy wydał nam się tablet do obsługi urządzeń w danym lokalu. W hotelu Andersia natomiast bardzo ciekawie i energicznie przedstawił nam Pan Paweł zasady jego funkcjonowania.

  Wykład w Wyższej Szkole Bankowej również okazał się interesującą częścią wyjazdu szkolnego. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych rzeczach związanych z hotelami jak i kierunkiem studiów na tej uczelni. Miłym akcentem ze strony WSB było zorganizowanie dla nas kanapek, ciasteczek i herbaty po wyczerpujących zajęciach.

  Wizyta w hotelach zachęciła nas jeszcze w większym stopniu do odbycia praktyk w przyszłości.

  Kl. II

   

  W ramach warsztatów Apetyt na klienta, czyli w jaki sposób wykorzystać kategorię i infrastrukturę hotelu by przyciągnąć turystów zapoznaliśmy się z teorią przyciągania turystów do hoteli oraz z podstawowymi zagadnieniami z turystyki jak i hotelarstwa. Musimy przyznać, że zajęcia te poszerzyły nasze horyzonty odnośnie kwestii jakimi zajmujemy się na zajęciach szkolnych.

  Szczególne wrażenie wywarła na nas wycieczka autokarem po hotelach poznańskich. Mieliśmy okazję zobaczyć, od środka Andersie i nowoczesny Puro, w których poznaliśmy kilka fantastycznych rozwiązań pomieszczenia dużej liczby gości, czy obsługę pokoi hotelowych za pomocą tabletu.

  Chcielibyśmy podkreślić, iż obok ciekawego wykładu, miłym akcentem okazał się lunch w Wyższej Szkole Bankowej, wprowadzający nas w doskonały nastrój.

  Kl. IVK

   

 • Aktualizacja danych

  17.09.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Plan zajęć kwalifikacyjnego kursu zawodowego R3

  W zakładce kwalifikacyjny kurs zawodowy opublikowany został plan zajęć kursu.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  1 września 2014

  godz. 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego klas I

  godz. 10.00 msza w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

  Wyniki wyszukiwania

  godz. 11.00 rozpoczęcie roku szkolnego klas II, III i IV

 • Lista podręczników dla klas I

  Wm poniższym pliku znajduje się lista podręczników dla klas I.

  Podreczniki_dla_klas_pierwszych_2014_Tech_i_ZSZ.docx

 • Gimnazjalisto!

  Przypominamy, że we wtorek 3 czerwca o godzinie 15.00 mija termin składania dokumentów do naszej szkoły (również do oddziałów w pałacu w Kotowie)! Zapraszamy Cię serdecznie, u nas masz szansę zdobyć dobry zawód i zdać maturę!

 • Zapraszamy na bezpłatny kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik rolnik!

  We wrześniu 2014 r. rusza w nasze szkole kurs kwalifikacyjny w zawodzie rolnik i technik rolnik. Zajęcia będą odbywały się w Kotowie w systemie zaocznym. Kurs ten daje możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji koniecznych np. podczas ubiegania się o dopłaty unijne. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 6 czerwca 2014. o godz. 17.00 w pałacu w Kotowie. Zapisy do 15 sierpnia 2014 r.

  Kontakt: (61) 44 72 027 lub 503 054 175.

  Po 2 czerwca na naszej stronie internetowej pojawią się dokumenty do pobrania – podanie o przyjęcie na kurs, regulamin kursu i inne informacje.

 • Stoły Wielkanocne 2014

  Dnia 2 IV br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się konkurs „Stoły Wielkanocne 2014” . Uczniowie szkoły i okolicznych gimnazjów zaprezentowali swoje pomysły na udekorowanie stołu wielkanocnego. Tradycja mieszała się z nowoczesnością. Ozdoby wielkanocne : pisanki, zajączki , kurczaczki, baranki itp. często własnoręcznie wykonane, stroiki świąteczne zdobiły stoły. Pomysłów nie było końca, toteż wytypować zwycięzców było trudnym zadaniem. Ostatecznie jury w składzie: Dyrekcja szkoły- p. Anna Matysiak ,

  p. Barbara Cichos, nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Małgorzata Piaskowska p. Małgorzata Jóźwiak ,p. Małgorzata Sroka, p. Maria łukowska nagrodzili następujące zespoły:

  W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

  I miejsce  - Agata Staśkowiak

       - Angelika Pietrzak

  II miejsce - Natalia Gawrońska

                 - Daria Galusik

  III miejsce - Adam Flis

        - Patryk Szymański

   

  W kategorii szkoły gimnazjalne : 

  I miejsce - Gabriela Borowiak         Opalenica

      - Sara Dziamska

  II miejsce - Wiktoria Tarnowska       Granowo

       - Mikołaj Kruś

  III miejsce - Katarzyna Weiss         Granowo

        - Karolina Zdych

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.
  Kotowo 17
  62-066 Granowo
 • 061/44 72 027

Galeria zdjęć