Nawigacja

 • "Gimnazjalisto pamiętaj!

  Jeżeli chcesz przyjść do naszej szkoły - przynieś dokumenty w dniach od 11 maja do 2 czerwca 2015r.

  Sekretariat uczniowski znajduje się w pokoju nr 122. na pierwszym piętrze głównego budynku szkoły w Grodzisku Wlkp.

   

  Niezbędne dokumenty rekrutacyjne:

  • REGULAMIN (pobierz)
  • KARTA ZGŁOSZENIOWA do Zasadniczej Szkoły Zawodowej (pobierz)
  • KARTA ZGŁOSZENIOWA do Technikum (pobierz)

   

 • Festiwal zawodów

 • IV Bieg WOŚP Grodzisk Wlkp. - Ptaszkowo

   
   
   

   

  Tradycją naszej Szkoły jest uczestnictwo w Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy i w tym roku na czwartą jego edycję na trasie Grodzisk - Ptaszkowo i z powrotem.
  To bieg rekreacyjny - na pewno dasz radę! Zapisz się już dziś! 
  Więcej informacji o biegu na stronie Grodziskiego Klubu Biegacza.
 • "Uwaga Absolwenci Szkoły w Kotowie!

   
  Jeżeli ukończyłeś Szkołę w 2013 roku lub wcześniej, a chciałbyś przystąpić do egzaminu maturalnego lub zawodowego musisz złożyć deklarację do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu:
  • deklarację maturalną do dnia 31 grudnia 2014r.  Absolwent składa deklarację wraz z oryginałem lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kserokopią świadectwa ukończenia szkoły. Zdający zostanie skierowany na egzamin do wskazanej przez  dyrektora OKE szkoły. W kolejnych sesjach egzaminacyjnych absolwent skierowany do danej szkoły zgłasza się bezpośrednio do jej dyrektora w celu ponownego złożenia deklaracji.
  • deklarację na egzamin zawodowy do dnia 20 grudnia 2014 r. Absolwent składa deklarację wraz ze świadectwem ukończenia szkoły. OKE wykonuje i poświadcza kopię świadectwa, która pozostaje w OKE."
 • Tour Salon 2014

  24 października uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa gościli na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania organizacji turystycznych oraz doborem i sposobem wykorzystywania narzędzi marketingowych w hotelarstwie. Dodatkową atrakcją była możliwość zapoznania się z ofertą turystyczną wielu miast i regionów, zarówno polskich jak i zagranicznych oraz z konkretnymi produktami oferowanymi przez biura podróży. 

 • WSB otwiera drzwi

   

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. im. E. Kwiatkowskiego otrzymał zaproszenie od Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na warsztaty, które odbyły się 29 września br., dla młodzieży uczącej się na kierunku technik hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych.

  Wykład Apetyt na klienta – czyli w jaki sposób wykorzystać kategorię i infrastrukturę hotelu by przyciągnąć turystów cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Szkoły.

  Warsztaty były prowadzone przez jednego z wykładowców Pana Michała Preisler’a, który potrafił doskonale zainteresować młodzież tematyką zajęć oraz nawiązać z nią dobry kontakt. „Słuchacze” dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy związanych z funkcjonowaniem hotelu i wykorzystali je na lekcjach odbywających się już w szkole.

  Nauczyciel przedmiotów zawodowych był mile zaskoczony, że uczniowie zapamiętali usłyszane informacje i potrafili wykorzystać je na zajęciach w szkole.

  Ponadto młodzież miała okazję zapoznać się z organizacją hoteli i poznać niemalże od kuchni zasady funkcjonowania tych obiektów. Spośród wielu wybrano Hotel Andersia przy Placu Andersa 3 oraz na wskroś nowoczesny PURO mieszczący się przy ulicy Stawnej w Poznaniu. Uczniowie byli zachwyceni możliwością zaznajomienia się z hotelem od środka.

  W drodze powrotnej padło wiele razy pytanie czy można by jeszcze raz zorganizować podobny wyjazd, ale na dłuższy okres czasu.

  Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi i współpraca Szkoły z WSB w Poznaniu przyniesie korzyści uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp..

  Podziękowania należą się przede wszystkim Pani Beacie Strabel - koordynatorowi ds. Współpracy ze Szkołami Ponadgimnazjalnymi, która czuwała nad całością projektu i mile przyjęła uczniów technikum hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych.

  Agnieszka Nowakowska


   

   

  We wrześniu tego roku rozpoczęliśmy naukę w klasie hotelarskiej i mieliśmy możliwość zobaczenia jak w przyszłości może wyglądać nasza praca, gdyż zwiedzaliśmy poznańskie hotele Andersie i Puro. W pierwszym podobała nam się przestrzeń holu recepcji, wnętrza pokoi oraz możliwość wynajęcia sali na prywatne spotkanie. Hotel oferuje również dużo form wypoczynku: spa, basen, saunę czy solarium. Puro choć jest nowoczesnym hotelem nie przypadł nam do gustu, ponieważ jest w nim za mało miejsca. Jedynym atutem tego hotelu jest skomputeryzowany system obsługi gości.

  Wszystko zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Choć dopiero zaczynamy naukę na tym kierunku mamy nadzieję, że będzie on tak samo ciekawy jak wykłady na powyższej uczelni.

  KL. I

   

  Warsztaty, które zorganizowała Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu okazały się doskonałym materiałem do dalszego omawiania na zajęciach praktycznych w naszej szkole. Apetyt na klienta, czyli jak przyciągnąć go do danego hotelu stanowi punkt wyjścia na kolejne spotkanie i pogłębianie tego zagadnienia.

  W czasie zajęć z wykładowcą nie dopadła nas nawet na chwilę nuda, z wielką ciekawością słuchaliśmy jego słów chcąc jak najwięcej zapamiętać.

  Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu, gdyż mogliśmy zasiąść w ławach studenckich, dzięki czemu też poczuć się jak przyszli studenci – może WSB????? Ale jednocześnie uchylono nam pewnych tajemnic funkcjonowania hoteli Andersi i Puro. W Andersi urzekła nas przestrzeń, która w porównaniu z drugim hotelem była olbrzymia. Nie ukrywamy, że bardziej interesująco było w Puro, gdyż mieliśmy możliwość obsługi elektronicznej - samodzielniej rejestracji klienta.

  Chcielibyśmy podziękować ORGANIZATOROM za udany wyjazd i mamy nadzieje, że będzie nam dane wyjechać na kolejną tak miłą wycieczkę.

  Kl. IV W

   

  Obecnie jesteśmy uczniami II klasy technikum hotelarskiego w Kotowie. Odbyliśmy ciekawą, ale krótką wizytę w hotelach poznańskich Andersia i Puro. Czas jaki w nich mogliśmy spędzić był bardzo zminimalizowany dlatego nie podobała nam się ta sytuacja. W Puro zobaczyliśmy tylko jeden pokój, natomiast klasy starsze miały możliwość zwiedzenia apartamentu prezydenckiego, mamy nadzieję, że kiedyś będzie nam dane ujrzeć ten pokój. Pomysłowy wydał nam się tablet do obsługi urządzeń w danym lokalu. W hotelu Andersia natomiast bardzo ciekawie i energicznie przedstawił nam Pan Paweł zasady jego funkcjonowania.

  Wykład w Wyższej Szkole Bankowej również okazał się interesującą częścią wyjazdu szkolnego. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych rzeczach związanych z hotelami jak i kierunkiem studiów na tej uczelni. Miłym akcentem ze strony WSB było zorganizowanie dla nas kanapek, ciasteczek i herbaty po wyczerpujących zajęciach.

  Wizyta w hotelach zachęciła nas jeszcze w większym stopniu do odbycia praktyk w przyszłości.

  Kl. II

   

  W ramach warsztatów Apetyt na klienta, czyli w jaki sposób wykorzystać kategorię i infrastrukturę hotelu by przyciągnąć turystów zapoznaliśmy się z teorią przyciągania turystów do hoteli oraz z podstawowymi zagadnieniami z turystyki jak i hotelarstwa. Musimy przyznać, że zajęcia te poszerzyły nasze horyzonty odnośnie kwestii jakimi zajmujemy się na zajęciach szkolnych.

  Szczególne wrażenie wywarła na nas wycieczka autokarem po hotelach poznańskich. Mieliśmy okazję zobaczyć, od środka Andersie i nowoczesny Puro, w których poznaliśmy kilka fantastycznych rozwiązań pomieszczenia dużej liczby gości, czy obsługę pokoi hotelowych za pomocą tabletu.

  Chcielibyśmy podkreślić, iż obok ciekawego wykładu, miłym akcentem okazał się lunch w Wyższej Szkole Bankowej, wprowadzający nas w doskonały nastrój.

  Kl. IVK

   

 • Aktualizacja danych

  17.09.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Plan zajęć kwalifikacyjnego kursu zawodowego R3

  W zakładce kwalifikacyjny kurs zawodowy opublikowany został plan zajęć kursu.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  1 września 2014

  godz. 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego klas I

  godz. 10.00 msza w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

  Wyniki wyszukiwania

  godz. 11.00 rozpoczęcie roku szkolnego klas II, III i IV

 • Lista podręczników dla klas I

  Wm poniższym pliku znajduje się lista podręczników dla klas I.

  Podreczniki_dla_klas_pierwszych_2014_Tech_i_ZSZ.docx

 • Gimnazjalisto!

  Przypominamy, że we wtorek 3 czerwca o godzinie 15.00 mija termin składania dokumentów do naszej szkoły (również do oddziałów w pałacu w Kotowie)! Zapraszamy Cię serdecznie, u nas masz szansę zdobyć dobry zawód i zdać maturę!

 • Zapraszamy na bezpłatny kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik rolnik!

  We wrześniu 2014 r. rusza w nasze szkole kurs kwalifikacyjny w zawodzie rolnik i technik rolnik. Zajęcia będą odbywały się w Kotowie w systemie zaocznym. Kurs ten daje możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji koniecznych np. podczas ubiegania się o dopłaty unijne. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 6 czerwca 2014. o godz. 17.00 w pałacu w Kotowie. Zapisy do 15 sierpnia 2014 r.

  Kontakt: (61) 44 72 027 lub 503 054 175.

  Po 2 czerwca na naszej stronie internetowej pojawią się dokumenty do pobrania – podanie o przyjęcie na kurs, regulamin kursu i inne informacje.

 • Stoły Wielkanocne 2014

  Dnia 2 IV br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się konkurs „Stoły Wielkanocne 2014” . Uczniowie szkoły i okolicznych gimnazjów zaprezentowali swoje pomysły na udekorowanie stołu wielkanocnego. Tradycja mieszała się z nowoczesnością. Ozdoby wielkanocne : pisanki, zajączki , kurczaczki, baranki itp. często własnoręcznie wykonane, stroiki świąteczne zdobiły stoły. Pomysłów nie było końca, toteż wytypować zwycięzców było trudnym zadaniem. Ostatecznie jury w składzie: Dyrekcja szkoły- p. Anna Matysiak ,

  p. Barbara Cichos, nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Małgorzata Piaskowska p. Małgorzata Jóźwiak ,p. Małgorzata Sroka, p. Maria łukowska nagrodzili następujące zespoły:

  W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

  I miejsce  - Agata Staśkowiak

       - Angelika Pietrzak

  II miejsce - Natalia Gawrońska

                 - Daria Galusik

  III miejsce - Adam Flis

        - Patryk Szymański

   

  W kategorii szkoły gimnazjalne : 

  I miejsce - Gabriela Borowiak         Opalenica

      - Sara Dziamska

  II miejsce - Wiktoria Tarnowska       Granowo

       - Mikołaj Kruś

  III miejsce - Katarzyna Weiss         Granowo

        - Karolina Zdych

   

   

 • Świat mikrobiologii rolniczej

  W dniu 23.04.2014 absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Powstańców 
  Wielkopolskich  w  Kotowie  inż.  Donata  Kosicka  aktualnie  studentka  V  roku  Rolnictwa  na 
  Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przeprowadziła 
  krótki wykład dla uczniów klas rolniczych pt.: „Świat mikrobiologii rolniczej”. 
  W  swoim  wykładzie  przedstawiła  pozytywne  i  negatywne  aspekty  działania 
  mikroorganizmów w rolnictwie i przemyśle spożywczym.  
  Tematyka wykładu obejmowała:  
    przemiany azotu w glebie,  
    udział mikroorganizmów w fermentacji metanowej oraz alkoholowej,  
    znaczenie mikroorganizmów w serowarstwie,  
    wpływ mykotoksyn na stan zdrowia i produkcyjność zwierząt gospodarskich, 
    produkcje biogazu przez bakterie metanogenne,  
    rola  szczepionek  mikrobiologicznych  w  procesie  kompostowania  szczeciny 
  świńskiej oraz piór kurzych, 
    wpływ drobnoustrojów na prawidłowy przebieg procesu produkcji kiszonek.  
   
  Na  zakończenie  wykładu  przedstawiła  uczniom  Naszej  Szkoły  aktualne  kierunki 
  studiów  na  Uniwersytecie  Przyrodniczym  w  Poznaniu.  Zaprezentowała  możliwości 
  rozwijania  swoich  zainteresowań  i  pasji  naukowych,  na  przykładzie  Koła  Naukowego 
  Studentów Biotechnologii „OPERON”, do którego Donata Kosicka należy. 

   

 • Bieg na „Europejską” Orientację - wyniki

  Dnia 08.04.2014 podczas „Drzwi Otwartych” odbył się Bieg na „Europejską” Orientację.

  W biegu wzięli udział zarówno uczniowie naszej Szkoły jak również gimnazjaliści z Granowa i Ptaszkowa.

  Wyniki:

  I miejsce – Daniel Wójcik, Krzysztof Zawieja (ZSP Grodzisk Wlkp.)

  II miejsce - Marianna Frąckowiak, Adam Borowiak (Gimnazjum Ptaszkowo)

  III miejsce – Iga Skowrońska, Alicja Stachowiak (Gimnazjum Granowo)

   

  Laureatom gratulujemy!

 • KONKURS

  KONKURS

   

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim propagując tradycje ludowe i rodzinne związane ze Świętami Wielkiej Nocy organizuje w ramach Drzwi Otwartych konkursy pod hasłami:

   

  2 kwietnia 2014 r. w Grodziskiej Hali Sportowej

   

  STÓŁ WIELKANOCNY

   

  ORAZ

   

  8 kwietnia 2014 r. na terenie Pałacu w Kotowie

  w ramach Drzwi Otwartych dla oddziałów w Kotowie:

   

  KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”

   

   

  Jeżeli wyrażają Państwo chęć udziału w konkursie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w terminie do 20 marca 2014r.

   

  Potwierdzenie uczestnictwa - kartę zgłoszeniową prosimy przesłać faxem do dnia 21 marca 2014r.

   

   

   

  Dane kontaktowe:

  Adres:

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim,

  ul. Żwirki Wigury 2

  62-065 Grodzisk Wielkopolski

  Tel.: 61/44-72-027 (Pałac w Kotowie, miejsce przyjmowania zgłoszeń)

  lub 61/44-45-401

  Fax: 61/44-48-544

 • Nasza współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu

  Dnia 23 stycznia 2014 roku nasza Szkoła podpisała umowę partnerską z Wydziałem Ekonomiczno - Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z ramienia WES umowę podpisał Dziekan – prof. dr hab. Walenty Poczta, Prodziekan ds. Studiów – dr hab. Rafał Baum oraz Koordynator ds. współpracy z naszą Szkołą – dr  Arkadiusz Sadowski. W ramach tej współpracy 28 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Ekonomiczno - Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z uczniami klas maturalnych, w czasie którego nasi uczniowie mogli zapoznać się z bardzo bogatą ofertą edukacyjną WES.  Uniwersytet Przyrodniczy będzie miał również swoje stanowisko na Festiwalu Zawodów, który odbędzie się w ramach Drzwi Otwartych w naszej Szkole 2 kwietnia 2014r. Wszystkich zainteresowanych studiami na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu serdecznie zapraszamy w tym dniu do Grodziskiej Hali Sportowej.

  Pliki do pobrania:

  FAQ_dla_kandydatow(1).docx

  oferta.pdf

 • BIEG NA „EUROPEJSKĄ” ORIENTACJĘ

  Czy w dzieciństwie wygrywałaś/-łeś w szachy, bierki, kapsle?

  Czas na kolejne sukcesy RÓWNIEŻ w innych dziedzinach!

  Dnia 8 kwietnia 2014r. o godzinie 8:30 odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Kotowie BIEG NA „EUROPEJSKĄ” ORIENTACJĘ.

  Do biegu zapraszamy 2-osobowe zespoły z gimnazjum. Bieg będzie polegał na znalezieniu przy pomocy „mapki” 7 ukrytych na terenie ZSP zestawów z pytaniami w językach obcych. Celem zabawy jest odnalezienie zestawów pytań i udzielenie poprawnych odpowiedzi.

  Zapraszamy do zabawy językowo - sprawnościowej!

  Zgłoszenia zespołów prosimy dokonywać na adres e – mail kotowosekretariat@wp.pl do dnia 28 marca 2014r. 

 • Wizyta w Hotelu Remes

  29.01.2014

  W dniu dzisiejszym grupa uczniów z kl I kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa gościła w Hotelu Remes w Opalenicy. Uczniowie na miejscu mogli zapoznać się z ofertą hotelu w zakresie usług podstawowych oraz dodatkowych. Zwiedzili wszystkie typy pokoi, apartamenty, restaurację, spa oraz pub. Ponadto zapoznali sie z procedurami przyjmowania rezerwacji, zameldowania i wymeldowania gości. Młodzież z zainteresowniem i aktywnie uczestniczyła w wizycie, zadając dociekliwe pytania prezentującemu hotel.  Wyjazd zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych w zawodzie technik hotelarstwa - pani Sylwia Roj-Skubel i pan Maciej Pawłowski.

 • Boże Narodzenie na stole

  Zgodnie z kilkuletnią tradycją w grudniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Kotowie odbył się konkurs pt. "Boże Narodzenie na stole". Jak w minionych latach uczniowie szkoły wraz z młodszymi kolegami z gimnazjów podjęli wyzwanie przedstawienia  tradycji Świąt Bożego Narodzenia  na wigilijnym stole.

  Dwie  kategorie konkursu pozwoliły na obserwowanie aranżacji stołu, w kilku bardzo różniących się od siebie odsłonach. Bogactwo wykorzystanych  barw i  pomysłowość, z jaką młodzież osiągała zamierzony efekt  swoich nakryć  świątecznych  był godny podziwu. W ciągu kilku godzin  dzięki ogromnemu zaangażowaniu powstały  stołowe zastawy , które na nowo odsłoniły tradycję Świąt Bożego Narodzenia.

  Jury w składzie: starosta grodziski pan Mariusz Zgaiński, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  pani Anna Matysiak, wicedyrektor  Zespołu Szkół Ponadgimnajalnych w Grodzisku Wielkopolskim pani Barbara Cichos, nauczyciele przedmiotów zawodowych (pomysłodawcy  i organizatorzy konkursu) panie Maria Łukowska,  Małgorzata  Jankowska – Jóźwiak oraz pani  Maria  Wąsowska,  oceniali kreatywność, umiejętne nawiązanie do tradycji, walory estetyczne oraz wkład własnej pracy. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęły uczennice Gimnazjum w Konojadzie  Zuzanna Jankowska i Patrycja Szeszuła; II miejsce przyznano uczennicom  Gimnazjum w Granowie Wiktorii Tarnowskiej oraz Amandzie Sobkowiak; III miejsce zajęły uczennice  Gimnazjum w Opalenicy Karolina Ratajczak i Joanna Zimny. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce zajęły  Natalia Gawrońska z Darią Galusik; II miejsce przyznano uczennicom Jowicie Tarce i Edycie Włodarczak; natomiast III miejsce  przypadło  Monice  Walenciak i Małgorzacie Minge.

  Zostały wręczone również: Nagroda Publiczności - w tej kategorii  zostali wyróżnieni uczniowie klasy III Adam Flis i Patryk Szymański. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na następne edycje.

  Autorami wystroju stołów byli uczniowie klas gastronomicznych z Grodziska i Kotowa. Poczęstunek dla opiekunów przygotowały klasy III i IV  technikum żywienia i gospodarstwa domowego z Kotowa wraz z opiekunem – panią Marią Łukowską.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.
  Kotowo 17
  62-066 Granowo
 • 061/44 72 027

Galeria zdjęć